En Romantik Aşk Filmleri

Aşkı kutlamanın en romantik yollarından biri sevgilinizle aşk filmleri izlemektir. Sıcacık kaşmir battaniyelerinize (hyperlink: https://www.silkandcashmere.com/yasam/battaniye/saf-kasmir-tek-renk-battaniye-127x157-cm/beyaz/) sarılıp, atıştırmalar eşliğinde bir film maratonu yapabilmeniz için Sevgililer Günü'ne özel derlememize bir göz atın.

 

Pride & Prejudice - Aşk ve Gurur (2005)

Jane Austen'ın aynı adlı romanından uyarlanan film, George döneminde İngiltere'de geçiyor. 5 kız kardeş ve ebeveynlerinden oluşan Bennet ailesinin hayatı, yeni taşınan komşuları Bay Bingley taşındıktan sonra değişiyor. Yeni komşu Bay Bingley genç ve zengin bir adamdır ve sık sık Bennetlar'a misafir olur. Kızlardan biri için iyi bir aday olan Bay Bingley zamanla kızların da ilgisini çekmeyi başarır.

 

50 First Dates - 50 İlk Öpücük (2004)

Adam Sandler ve Drew Barrymore'u başrollerde izlediğimiz bu film insanın içini ısıtan bir sıcaklığa sahip. Her sabah hafızası sıfırlanan sevgilisini kendine aşık etmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatan 50 İlk Öpücük, klasik sayılabilecek bir romantik film.

 

In The Mood For Love - Aşk Zamanı (2000)

Aşk Zamanı, Hong Kong'da 1960'lı yıllarda komşu olan evli bir kadın ve evli bir adamın hikayesini anlatır. Tek başlarına eşya taşırken apartmanda karşılaşan bu ikili, zamanla birbirleriyle yakınlaşırlar. Zamanla tuhaf bir gerçekle yüzleşen bu ikilinin hikayesi izlenmeye değer.

 

Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

Aşk Tesadüfleri Sever, çocukluklarında Ankara'da yolları kesişmiş iki kişinin yetişkin hayatlarında İstanbul'da tekrar karşılaşmaları ve birbirine aşık olmalarını konu alıyor.

Geriye dönüşlerle çocukluklarını izliyor, aynı zamanda Türkiye'nin 70,80 ve 90'lı yıllarını görüyoruz.

Nostaljik bir yolculukla bizi aşklarına ortak eden Deniz ve Özgür'ün hikayesi izlenmeye değer.

 

Before Sunrise - Gün Doğmadan (1995)

Şans eseri bir trende tanışan Celine ve Jesse'nin tutkulu aşkını izliyoruz. Viyana'dayken trenden inmeye ve bir günü birlikte geçirmeye karar veren ikili, Viyana sokaklarında birbirlerine karşı hisleriyle ilginç bir gün geçirirler. Üçlemenin ilk filmi olan Before Sunrise'ın ardından Before Sunset (2004) ve Before Midnight'ı  (2013) da mutlaka izlemenizi öneriyoruz.


SİZİN İÇİN ÖNERİLENLER


7 Nisan 2022

Nisan Ayı Festivalleri

DEVAMINI OKU
SEYAHAT
#festival #nisan ayı #kral günü #amsterdam #seyahat #öneri
7 Nisan 2022

Sürdürülebilirlik ilkemiz ile ÖZENLE DOKUDUK, GÜVENLE DOKUNUN.

DEVAMINI OKU
HİKAYELER
#sürdürülebilir #güvenli #silkandcashmere #sertifika #doğal
19 Mart 2022

Moda Tutkunlarının İlgisini Çekecek Film Önerileri

DEVAMINI OKU
#şeytan marka giyer #anna wintour #andy sachs #christian dior #dior ve ben #raf simons #valentino son imparator #valentino garavani